K6_2v.01
LAK7
OH_1
4 foliated nozzles
Demo Casev.01
previous arrow
next arrow
System mgły wodnej firekill

 

 

 

 

System niskociśnieniowej mgły wodnej VID FireKill 

 

VID Fire-Kill to wiodący na świecie innowacyjny producent wodnych systemów gaśniczych. VID Fire-Kill specjalizuje się w Stałych Urządzeniach Gaśniczych wodnych, wykorzystujących przyjazne dla środowiska metody gaszenia pożaru. Siedziba firmy znajduje się w Danii, gdzie wszystkie produkty są opracowywane i wytwarzane w zakładzie produkcyjnym posiadającym akredytację ISO 9001.

Priorytetem firmy są innowacyjneSystem mgły wodnej firekill projekty architektoniczne oraz troska o to, aby produkty przeciwpożarowe były estetycznie, a także komponowały się z otoczeniem zarówno w nowych, jak i zabytkowych budynkach.

Wykorzystanie ciśnienia od 2 do 12 barów pomaga oszczędzać energię potrzebną do zasilenia pomp przeciwpożarowych, a także umożliwia stosowanie w naszych systemach tradycyjnych przebadanych elementów systemów tryskaczowych, takich jak pompy, rury, kształtki, zawiesia itp.

Jedną z głównych zalet systemu jest znacznie mniejsze zużycie wody 60-80% w porównaniu z tradycyjnymi systemami tryskaczowymi, w wyniku czego system jest oszczędny i zmniejsza szkody spowodowane akcją gaśniczą oraz potencjalne przerwy w działalności, które wystąpiły po aktywacji systemu.

System mgły wodnej firekill

 

 

 

 

 

System zaprojektowany dla Light Hazard (LH) i Ordinary Hazard (OH):

system mgły wodnej FireKill ma wiele różnych zastosowań, z których każde ma własne specjalne potrzeby i wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Rozwiązanie FIREKILL™ OH jest wyposażony w unikalną serię dysz zaprojektowanych oraz przebadanych z myślą o spełnieniu tych wymagań i dlatego może obejmować takie zastosowania, jak:

Biura

Data Centers

Sale konferencyjne

Hotele

Budownictwo mieszkaniowe

Muzea

Kościoły

Atria

Budynki użyteczności publicznej

Szpitale i laboratoria

Szkoły

Restauracje, sale bankietowe

Centra handlowe

Parkingi podziemne / wielopoziomowe

Przestrzenie magazynowe

Budynek przykładowy:

System mgły wodnej firekill ordinary hazard

1. Agregatorownia
2. Pomieszczenie techniczne
3. Serwerownia
4. Sala konferencyjna
5. Recepcja / lobby
6. Kuchnia
7. Restaruracja
8. Magazyn
9. Biuro

10. Apartament
11. Korytarz
12. Sufit podwieszany
13. Sklep
14. Atrium
15. Siłownia
16. Spa
17. Garaż zamknięty

Centra danych:

w tych przestrzeniach znajduje się sprzęt informatyczny, używany do gromadzenia, przetwarzania i przechowywania danych do działań cyfrowych. Tysiące serwerów i kabli są przechowywane wewnątrz tych obiektów i ze względu na występujące tam, ogromne obciążenie ogniowe,  centra danych potrzebują szybkiego oraz niezawodnego systemu tłumienia ognia w celu ochrony sprzętu, a także zachowania bezpieczeństwa personelu oraz zapewnienie ciągłości pracy.
Niskociśnieniowy system mgły wodnej FireKill™ jest idealnym rozwiązaniem do ochrony serwerowni oraz centrów przetwarzania danych. Solidny system zapewnia szybką, niezawodną i oszczędną akcję gaśniczą. system mgły wodnej firekill

Przykład:

 

System mgły wodnej firekill data center

 

Niskociśnieniowy system mgły wodnej FireKill™

jest zatwierdzony przez FM do ochrony wszystkich obszarów nowoczesnych centrów danych, od serwerowni po szczególne zagrożenia.

Sprzęt do przetwarzania danych Pomieszczenia/hale nad i pod podniesioną podłogą
Biura / Pomieszczenia komunikacyjne / Pomieszczenia elektryczne
Transformatory / Generatory

W porównaniu z wysokociśnieniowymi systemami mgły wodnej, niskociśnieniowa mgła wodna może być łączona z konwencjonalną technologią tryskaczową. Niskociśnieniowe pompy wodne i zbiorniki FireKill™ można łączyć z tradycyjnymi tryskaczami, chroniącymi obszary HC2 i HC3 oferujące hybrydowy system,  zatwierdzony przez FM. Rozwiązanie może być zastosowane w obszarach, gdzie nie ma wytycznych dla mgły wodnej.

Ochrona przeciwpożarowa w przemyśle:

Do ochrony przeciwpożarowej w zastosowaniach przemysłowych, często potrzebnych jest kilka różnych systemów, w celu ochrony poszczególnych urządzeń, zabezpieczenia środowiska pracy, ograniczenia przestojów w produkcji i szybkiego powrotu do pracy po pożarze. Najczęściej ochrona przemysłowa wymaga albo ochrony całego obiektu, aplikacji lokalnej stanowiącej strategiczne urządzenia. Do ochrony zastosowań przemysłowych firma VID Fire-Kill™ opracowała serię unikalnych rozwiązań niskociśnieniowej mgły wodnej, zdolnych zabezpieczyć każdą z wyżej wymienionych aplikacji. W zależności od struktury obiektu i kategorii ryzyka każde rozwiązanie FireKill™ wykorzystuje indywidualnie zaprojekowane urządzenia.

Przykład:

System mgły wodnej firekill przemysł

System FireKill™

zużywa zdecydowanie mniej wody niż konwencjonalne systemy tryskaczowe czy zraszaczowe, a także generuje mgłę przy znacznie mniejszym ciśnieniu wody niż wysokociśnieniowe mgłowe, nie potrzebując pomp o wysokim zużyciu energii elektrycznej.

System mgły wodnej firekill Dysza mgłowa BM1 Npipe
Nietoksyczny:

w porównaniu do systemów tłumienia gazu, niskociśnieniowy system mgły wodnej FireKill™ wykorzystuje jedynie wodę, co bezpośrednio przekłada się na brak toksycznych produktów gaśniczych.

Szybki powrót do ponownego działania:

Po wyładowaniu systemu gazowego  – niezależnie od wielkości pożaru, system musi przejść procedurę ponownego napełniania lub wymiany butli z środkiem gaśniczym, co może skutkować wydłużonymi przerwami w działalności. System FireKill™ oparty jest na najbardziej dostępnym środku gaśniczym jaki jest – woda, która jest zawsze dostępna.

 

Skontaktuj się z nami!

Strona główna