Hale Produkcyjne – zakłady przemysłowe

wpis w: aktualności | 0

Mgła Gaśnicza chroni halę produkcyjną. Stałe urządzenie gaśnicze mgłowe

Coraz więcej firm wybiera rozwiązania oparte o Mgłę Gaśniczą. W ogólnym założeniu, stosujemy rozwiązanie jako alternatywę dla tradycyjnych systemów tryskaczowych,  do ochrony całych obiektów produkcyjnych. Głównie ze względu na zalety Stałego Urządzenia Gaśniczego Mgłowego. Jedną z głównych, jest używanie zdecydowanie mniejszych ilości wody i dużo mniejsze ryzyko zalania oraz strat po pożarowych. Straty są jednym z głównych czynników mających duży wpływ na decyzje w trakcie wyboru optymalnego rozwiązania Stałego Urządzenia Gaśniczego. Stałe urządzenie gaśnicze mgłowe
Dlatego tez jedna z dużych polskich firm produkcyjnych z branży opakowań, tektury falistej i kartonów zdecydowała się zlecić naszej firmie, wykonanie Mgłowego Urządzenia Gaśniczego dla nowobudowanej hali produkcyjnej.
Głównym elementem systemu jest zestaw pompowy wyposażony w 4 pompy pionowe  wraz  armaturą, zespołem sterowania oraz  układem pomiarowym.  System dzieli 7 zaworów strefowych, które zasilają poszczególne sekcje gaśnicze  systemu. Ze względu na wielkość systemu, zapas wody umieściliśmy w zbiornikach zewnętrznych, współdzielonych z instalacją hydrantową.  Sterowanie całym systemem odbywa się poprzez uruchamianie poszczególnych zaworów strefowych. Detekcją nadrzędną jest System Sygnalizacji Pożaru. Zapewniliśmy więc kompleksowe rozwiązanie chroniące zarówno pracowników firmy, jak i jej majątek, a w przypadku zadziałania systemu, pozwalające na szybkie zniwelowanie zagrożenia i powrót do normalnej działalności.
Opisana wyżej instalacja i sposób jej realizacji pokazuje, że Mgłowe Urządzenie Gaśnicze  nadaje się do ochrony nie tylko pojedynczych pomieszczeń, czy obszarów, ale również może być wybierane jako rozwiązanie dedykowane dla całych obiektów.

Strona Główna<<

VID FireKill<<

Kontakt<<

Sprawdź również<<