Gaszenie linii cięcia styropianu mgłą wodną

wpis w: aktualności, film | 0

Gaszenie linii cięcia styropianu

System przeciwpożarowy dla linii cięcia styropianu

Poszukiwanie niewymagającego, autonomicznego, a przede wszystkim skutecznego rozwiązania przeznaczonego do ochrony linii technologicznych zaowocowało opracowaniem urządzenia „szytego na miarę”.
Urządzenie wykorzystuje dobrze już znaną mgłę wodną, która wykazuje spektakularne właściwości gaśnicze. Gaszenie linii cięcia styropianu

Wybór mgły wodnej jako środka gaśniczego podyktowany jest jego ogromną skutecznością
w gaszeniu alkanów, w tym pentanu.
Zarówno w postaci cieczy, której gęstość jest znacznie mniejsza niż woda, jak i w postaci gazu.

Akcja gaśnicza polega na bardzo szybkim obniżeniu temperatury pożaru poniżej samozapłonu (dla pentanu 260°C). Pozbawieniu utleniacza (powietrza) z miejsc gdzie temperatura jest wyższa niż 100°C. Pochłaniania zjonizowane cząstki oraz pochłania promieniowanie podczerwone, przekazujące ciepło do rejonów jeszcze nie objętych pożarem. Gaszenie linii cięcia styropianu

Podstawą projektowania systemu jest rozmieszczenie dysz mgłowych. Dobierane są starannie pod względem rodzaju zagrożenia oraz konstrukcji linii technologicznej.

Dysze rozmieszczane są z każdej strony linii oraz na górze jak i na dole. Skierowane pod linię.  Ze względu na opadanie pentanu spowodowane odparowywaniem poprzez kontakt z drutami tnącymi. Dysze rozmieszczane do środka i od zewnątrz powodując całkowite wypełnienie mgłą chronionego obszaru.

Proponowane rozwiązanie jest w pełni autonomiczne sterowane z systemów detekcji. Możliwość stosowania systemów detekcyjnych jest nieograniczona. Urządzenia są dobierane w optymalny sposób zgodnie z charakterystyką chronionego obszaru. Niemniej jednak ze względu na dodatkowe bezpieczeństwo stosuje się ręczne przyciski uruchomienia oraz wyłączenie zasilania linii technologicznej przed wyzwoleniem środka gaśniczego.

Youtube

Zobacz >>> Mgłowe Urządzenie Gaśnicze

Skontaktuj się z nami!

Sprawdź<<